Home » Productie Industrie » Productie industrie breed » Transporteurs en transportapparatuur » 4 redenen waarom multi-carriersystemen en digital twins de maakindustrie op zijn kop zetten
Door: Redactie - 17 februari 2022 |
De maakindustrie verandert ingrijpend. De klant heeft steeds meer behoefte aan gediversifieerde producten, die bovendien snel moeten worden geleverd. Gelukkig is er op technologisch vlak voor machinebouwers en de maakindustrie een nieuw tijdperk aangebroken door een nieuwe generatie multi-carriersystemen en digital twins.
De trend van online shopping (de omzet van e-commerce was in 2020 wereldwijd meer dan 4,2 biljoen dollar) en de groeiende vraag naar op maat gemaakte producten zette fabrikanten over de hele wereld onder druk om hun manier van produceren te optimaliseren en tegelijkertijd de time-to-market en operationele kosten te verlagen.
Machines moeten steeds meer verschillende formaten en producten verwerken. De tijd die nodig is om de machines in te stellen voor deze formaten wordt daarom steeds belangrijker. Fabrikanten van automatiseringssystemen, zoals Schneider Electric, spelen hierop in met innovatieve multi-carriersystemen en digitale replica’s.
Fabrikanten zijn veelal niet in staat om te voldoen aan de toenemende vraag naar maatwerk. Er zijn echter belangrijke ontwikkelingen in de machinebouw die hen helpen om te reageren op de veranderende vraag van de markt, zoals verbeterde machineconnectiviteit, data-analyse en het toenemende belang van software op de werkvloer. Robotica is hierbij een integraal onderdeel van machines. Nieuwe technologieën, zoals multi-carrier transportoplossingen, in combinatie met digital twin-software, maken de transformaties innovatiever.
Multi-carriersystemen kunnen producten verplaatsen, ordenen of groeperen naar de juiste posities op het juiste moment. Samen met de EcoStruxure Machine Expert Twin Simulation suite, maakt de Lexium MC12 multi-carrier het volgende mogelijk:
Dit resulteert in snellere en flexibelere machineontwerpen om fabrikanten te helpen slimmer te produceren.
Eindgebruikers zijn zich steeds meer bewust van deze nieuwe technologieën en de vraag hier naar neemt dan ook toe. OEM’s die zich niet aanpassen, lopen het risico om achter te lopen in de markt. Om het aanpassen van machines te vereenvoudigen, maken fabrikanten het nu mogelijk om dergelijke machines vanuit toolkits te ontwerpen.
De nieuwe generatie transportoplossingen met meerdere dragers, zoals de Lexium MC12, biedt aanzienlijke voordelen voor zowel OEM’s als eindgebruikers:
Samen zorgen deze mogelijkheden voor een afname van de ontwerptijd en toename van flexibiliteit en functionaliteit van de machine.
Auteur: Rick Laan, Offer Manager Motion Control & Robotics bij Schneider Electric
Lees ook: