Daar heb ik geen budget voor

Budget

“Marketing: daar heb ik geen budget voor”, zei de man tegenover me op norse toon. “Die onzin, daar doe ik niet aan”. De vraag van mij of zijn uitspraken betrekking hadden op het reserveren van financiële middelen voor een marketingbudget of mijn vakgebied zelf, bleef onbeantwoord. Want het gesprek werd met deze laatste woorden ook abrupt afgesloten.

‘Elk nadeel heb z’n voordeel’ is één van de onvolprezen wijsheden van Johan Cruijff. Het nadeel van het niet hebben van een budget voor bepaalde zaken, is dat je er dus meestal ook geen geld voor hebt. Het voordeel is dat je al snel kunt zeggen: “daar heb ik geen budget voor”. Maar is dat altijd een voordeel? Ik denk van niet. Het gevolg is meestal dat je aan de activiteiten die je niet gebudgetteerd hebt, ook geen aandacht besteedt.

Die blijven liggen. Behalve als de nood echt aan de man is. Bijvoorbeeld als je nieuw personeel wilt werven. Overigens ben je dan ook al aan de late kant. Natuurlijk is er een kans dat iemand die een andere baan zoekt, reageert op de vacature van jouw bedrijf.

Maar als die de keus heeft tussen een vergelijkbare job bij een gerenommeerd en goed bekend bedrijf of jouw bedrijf dat niet zo bekend is? Dan zou het zomaar kunnen dat die potentiële medewerker niet eens reageert. Werving van medewerkers is dan ook eigenlijk een continu proces. Het gaat veel verder dan ergens een openstaande vacature vermelden. Eigenlijk moet je voortdurend werken aan het bekend maken en houden van jouw bedrijf in de arbeidsmarkt. Ook dat is overigens marketing. 

Hetzelfde zie ik als het gaat om bekendheid van bedrijven bij (potentiële) afnemers. Hoe vaak kom ik niet hopeloos verouderde websites tegen. Want ‘ja voor vernieuwing: daar was geen budget voor’. Dergelijke activiteiten vragen dus continu om aandacht. En daarom moet er ook altijd budget voor worden gereserveerd. Ook in kleinere en middelgrote maakbedrijven.

Meer te weten komen welke rol marketing voor jouw maakbedrijf speelt? Neem gerust contact met me op of overweeg deelname aan de opleiding Business Development in technische B2B van STEM Industrial Marketing Community.

Digitale Nieuwsbrief

SCHRIJF JE IN VOOR ONZE WEKELIJKSE NIEUWSBRIEVEN EN BLIJF OP DE HOOGTE VAN ALLE INDUSTRIËLE EN TECHNISCHE ONTWIKKELINGEN!

MAANDAG: EVENTS OVERZICHT
VRIJDAG: NIEUWS OVERZICHT

Door jouw inschrijving voor de nieuwsbrief, ga je akkoord met onze privacy voorwaarden.

Willem de vries

Willem de Vries (STEM Industrial Marketing Community)

Startte in 2006 een eigen marketingadviespraktijk en nam van daaruit in 2008 een belang in STEM Industrial Marketing Community. In zijn functie als managing partner behartigt hij niet alleen de (marketing)belangen van opdrachtgevers en de eigen organisatie. Hij houdt zich ook nadrukkelijk inhoudelijk bezig met het aanbod van de marketingopleidingen van STEM. Willem is mede-auteur van het boek: Marketing is geen reclame.


Lees meer van: Willem de Vries (STEM Industrial Marketing Community)