Home » Procesindustrie » Procesinstrumentatie » Niveaumeter, niveausensor, niveaumeting » Compacte radarniveaumeter van Endress+Hauser genomineerd voor High Tech Trophy
Door: Redactie - 3 september 2026 |
Endress+Hauser is met de Micropilot FMR43 genomineerd voor de High Tech Trophy 2026. De compacte radarniveaumeter werkt op 180 GHz en meet daardoor betrouwbaar in kleine tanks en krappe skids, waar radar voorheen tegen grenzen aanliep. Bezoekers van de vakbeurs kunnen het instrument van 22 tot en met 25 september in Jaarbeurs Utrecht bekijken en tijdens de beurs hun stem uitbrengen op hun favoriete noviteit.
Machines, skids en procesinstallaties worden almaar compacter, terwijl de eisen aan beschikbaarheid, hygiëne en productiviteit onverminderd oplopen. Daardoor groeit in de voedingsmiddelen-, dranken- en farmaceutische industrie de vraag naar instrumentatie die ook onder lastige omstandigheden blijft doen wat ze moet doen. De compacte radarniveaumeter zendt daarvoor een radarsignaal van 180 GHz uit en bepaalt het niveau op basis van de reflectie die terugkomt. Omdat die frequentie zo hoog ligt, ontstaat een zeer smalle meetbundel van slechts zes graden, wat de resolutie flink opdrijft. Volgens Endress+Hauser is het bedrijf met deze techniek de eerste in de markt.
Waar conventionele radaroplossingen worstelen met ruimtegebrek of met reflecties tegen interne constructies, geeft die smalle bundel meer speelruimte. Het instrument meet daardoor eenvoudiger langs leidingen, roerwerken en andere obstakels zonder dat die de meting verstoren. Ook turbulentie en snel wisselende niveaus tasten de betrouwbaarheid niet aan. Daarmee komt radar in beeld op meetpunten die tot voor kort lastig te instrumenteren waren zoals compacte procestanks, CIP-processen en skids waarin de componenten dicht op elkaar zitten. Voor machinebouwers en eindgebruikers in de procesindustrie betekent dat minder concessies aan het ontwerp van hun installatie.
De compacte radarniveaumeter maakt deel uit van de Compact Line, de productlijn die Endress+Hauser ontwikkelde voor toepassingen waarin weinig inbouwruimte samengaat met hoge eisen aan nauwkeurigheid en hygiëne. Naast de Micropilot FMR43 vallen ook de Liquiphant FTL43 niveauschakelaar en de Cerabar PMP43 voor druk- en hydrostatische niveaumeting onder die lijn. Samen vormen deze sensoren een portfolio waarmee machinebouwers hun instrumentatie kunnen standaardiseren, zodat engineering en onderhoud een stuk eenvoudiger worden. Dat scheelt tijd bij de inbedrijfstelling en beperkt bovendien het aantal reserveonderdelen dat een gebruiker op voorraad moet houden.
De High Tech Trophy is de onderscheiding die branchefederatie FHI tijdens de beurs uitreikt aan de meest opvallende technologische noviteit. Een vakjury beoordeelt alle inzendingen, waarna de genomineerden een plek krijgen in een aparte galerij op de beursvloer. In de World of Industry strijden vier producten om de trofee. Naast de compacte radarniveaumeter van Endress+Hauser zijn dat de GPro500 Wafer van Elscolab, OT-SDN Micro Segmentation van HMS Networks en de Automation Suite van Turck. De volledige omschrijving van alle genomineerden staat op de site van FHI.
Bezoekers bepalen zelf wie er met de prijs vandoor gaat, want op dinsdag, woensdag en donderdag kunnen zij hun stem uitbrengen. De WoTS loopt van 22 tot en met 25 september in Jaarbeurs Utrecht, waar Endress+Hauser in hal 7 op stand 7B008 te vinden is. Naast de compacte radarniveaumeter toont het bedrijf daar oplossingen voor concentratie- en temperatuurmeting, connectiviteit en digitaal assetmanagement.
Dit artikel delen op je eigen website? Geen probleem, dat mag. Meer informatie.