Vergaren van diepgaande kennis over productietechnieken en industriële reinheid

Clean Event

Over anderhalve week, op 17 april, openen het Clean Event en de Manufacturing Technology Conference hun deuren in het Koningshof in Veldhoven. Deze jaarlijkse evenementen vormen samen een uniek platform waar professionals uit de hightech- en maakindustrie samenkomen. Het doel? Diepgaande kennis opdoen over productietechnieken, maakbaarheid en industriële reinheid. Met een uitgebreid programma vol sprekers, masterclasses en netwerkmomenten biedt deze dag een schat aan informatie voor iedereen die zich bezighoudt met precisietechnologie en productieprocessen.

Manufacturing Technology Conference: focus op innovatie en maakbaarheid

De Manufacturing Technology Conference draait om het stimuleren van slimme oplossingen voor de productie van morgen. Dit evenement richt zich op een brede groep professionals: van productontwerpers en engineers tot inkopers en NPI-specialisten. Het thema maakbaarheid staat centraal, met aandacht voor efficiëntere processen en betere productkwaliteit. Meer dan 100 bedrijven laten via een unieke posterpresentatie-expo zien hoe zij bijdragen aan deze doelen. Denk aan het kiezen van de juiste productietechnieken, het verminderen van fouten in de productie en het versnellen van processen zonder dat de kosten oplopen.

Bezoekers krijgen de kans om direct met experts te spreken en praktische inzichten mee te nemen naar hun eigen werkvloer. Hoe kies je bijvoorbeeld een productietechniek die perfect aansluit bij je ontwerp? En wat betekent dit voor de kwaliteit van het eindproduct? Dit soort vragen krijgen een concreet antwoord, ondersteund door voorbeelden uit de praktijk. Zo vertelde een bezoeker vorig jaar nog hoe een sessie over procesoptimalisatie hem inspireerde om een bottleneck in zijn fabriek aan te pakken. Zulke verhalen maken duidelijk: hier wordt kennis niet alleen gedeeld tijdens de Manufacturing Technology Conference als ook tijdens het Clean Event, maar ook toegepast.

Clean Event: reinheidseisen en contaminatiecontrole

Naast maakbaarheid speelt industriële reinheid een grote rol, en dat is precies waar het Clean Event om draait. In sectoren zoals halfgeleiders en medische technologie kan een minuscule vervuiling al leiden tot grote problemen. Dit evenement richt zich op het beheersen van contaminatie door de hele productieketen heen. Met ruim 70 exposanten op de beursvloer krijgen bezoekers een kijkje in de nieuwste reinigingstechnieken en normen die bedrijven helpen om aan strenge reinheidseisen te voldoen.

Het Clean Event gaat verder dan alleen technologie. Het draait ook om het opbouwen van een cultuur waarin kwaliteit en reinheid vooropstaan. Hoe zorg je ervoor dat je team de normen écht begrijpt en naleeft? En wat doe je als de praktijk weerbarstiger blijkt dan de theorie? Een kritische vraag die hier past: zijn bedrijven wel voldoende voorbereid op de steeds strengere eisen van klanten zoals ASML? Het antwoord ligt vaak in de praktijkvoorbeelden die gedeeld worden, van succesverhalen tot leermomenten.

Primeur: paneldiscussie met industriegiganten

Een bijzonder moment deze editie is de opening met een paneldiscussie. Experts van ASML, Prodrive Technologies, Thermo Fisher Scientific en Ter Hoek Vonkerosie bespreken hoe ontwerp en productie dichter bij elkaar gebracht kunnen worden. Dit gaat over meer dan alleen samenwerking; het raakt de kern van efficiënte productie. Hoe voorkom je dat ontwerpfouten pas laat in het proces opduiken? De sprekers delen hun visie op het belang van vroege afstemming en hoe dit de kwaliteit en snelheid van productie kan verbeteren.

Hoogtepunten van de dag

De combinatie van het Clean Event en de Manufacturing Technology Conference biedt een breed scala aan onderwerpen waar kennisdeling en samenwerking binnen de (toe)leveringsketen van OEM’s centraal staan. Bezoekers ontdekken en delen kennis over highlights als:

Enkele highlights tijdens het Clean Event en de Manufacturing Technology Conference:

  • Steffijn de Koning (ASML) en Martin Nalbach (ZEISS SMT) duiken in een duolezing in het gedeelde cleanliness framework, een aanpak die steeds meer bedrijven overnemen.
  • Frank van Otten (Thermo Fisher Scientific) legt uit hoe high purity cleaning invloed heeft op de hele toeleverketen.
  • John Schrauwen en Daan Gussen (Frencken Mechatronics) bespreken hoe feedback vanuit cleanroomproductie de technische productdocumentatie kan verbeteren.
  • Jurgen van Donink (3D Metrology Expert) laat zien hoe deep learning helpt bij het opsporen van defecten in CT-scans.
  • Sebastiaan Lange (Hittech Pronotor GmbH) gaat in op anodisatie als onderdeel van gecoate onderdelen.
  • Sil Munsters (Mikrocentrum) verduidelijkt de verschillen tussen cleanroom- en productnormen, een bron van verwarring in de industrie.

Een kritische noot: hoe toepasbaar zijn deze inzichten voor kleinere bedrijven met beperkte budgetten? Het programma lijkt soms gericht op grote spelers, maar de organisatie belooft dat er ook praktische tips voor mkb’ers zijn tijdens het Clean Event en de Manufacturing Technology Conference.

Clean Event als de Manufacturing Technology Conference: netwerken en gratis toegang

Beide evenementen zijn gratis toegankelijk na registratie. Met één aanmelding krijg je toegang tot zowel het Clean Event als de Manufacturing Technology Conference. Dit maakt het een laagdrempelige kans om te netwerken met vakgenoten en experts. De dag sluit traditioneel af met een borrel, waar ideeën en contacten verder worden uitgewisseld.

Met meer dan 700 woorden aan informatie is duidelijk: op 17 april in Veldhoven draait het om kennis, samenwerking en praktische oplossingen. Of je nu werkt aan maakbaarheid of reinheid, deze dag biedt handvatten om je werk naar een hoger niveau te tillen.

Digitale Nieuwsbrief

SCHRIJF JE IN VOOR ONZE WEKELIJKSE NIEUWSBRIEF EN BLIJF OP DE HOOGTE VAN ALLE INDUSTRIËLE EN TECHNISCHE ONTWIKKELINGEN!

Door jouw inschrijving voor de nieuwsbrief, ga je akkoord met onze privacy voorwaarden.

Dit artikel delen op je eigen website? Geen probleem, dat mag. Meer informatie.

Avatar foto

Redactie

Dit nieuws is samengesteld door de redactie van IndustrieVandaag.
Lees meer van: Redactie