Laden Evenementen

« Alle Evenementen

- advertentie -

Laser World of Photonics

22 juni 2027 van 09:00 tot 25 juni 2027 18:00

Laser World of Photonics is de internationale vakbeurs voor componenten, systemen en toepassingen op het gebied van laser- en fotonicatechnologie. De beurs vindt plaats in Messe München en loopt gelijktijdig met het World of Photonics Congress, het grootste fotonicacongres van Europa, waar wetenschappers en industrieprofessionals onderzoeksresultaten en toepassingen bespreken. Het initiatief bestaat sinds 1973 en geldt sindsdien als internationaal ankerpunt voor de laser- en fotonica-industrie, met een eigen netwerk van zusterbeurzen in Azië, onder meer in India en China.

Lasertechnologie en fotonica spelen een groeiende rol in de maakindustrie, van precisiebewerking van materialen tot geavanceerde meet- en sensortechniek. Diezelfde technologie vormt ook de basis onder automatisering, robotica en kwantumtechnologie, waardoor de sector direct raakt aan andere transities in de industrie. Die verwevenheid is zichtbaar op de beursvloer zelf. Laser World of Photonics vindt gelijktijdig plaats met automatica, de vakbeurs voor intelligente automatisering en robotica, en met World of Quantum. Doordat de drie beurzen op dezelfde locatie samenkomen, ontmoeten bezoekers uit fotonica, automatisering en kwantumtechnologie elkaar zonder aparte reizen of tickets, en ontstaan gesprekken tussen vakgebieden die in de praktijk steeds vaker met elkaar te maken hebben.

Opzet van Laser World of Photonics

De beurs wordt georganiseerd door Messe München GmbH en combineert een internationale vakbeurs met het World of Photonics Congress. Op de beursvloer presenteren aanbieders van laser- en fotonicacomponenten, -systemen en -toepassingen hun ontwikkelingen aan een internationaal vakpubliek. Het congresprogramma richt zich op de wetenschappelijke en technologische verdieping van het vakgebied, met bijdragen van onderzoekers en experts uit de internationale fotonicagemeenschap, onder wie natuurkundige en Nobelprijswinnaar Ferenc Krausz. Doordat beurs en congres in elkaars verlengde liggen, wisselen bezoekers tussen concrete productoplossingen op de vloer en de technologische ontwikkelingen die daaraan ten grondslag liggen. De combinatie met automatica en World of Quantum maakt van het geheel een breder ijkpunt voor de stand van zaken in fotonica, automatisering en kwantumtechnologie.

Doelgroep van Laser World of Photonics

Het evenement is gericht op professionals die in hun werk direct met laser- en fotonicatechnologie te maken hebben, zowel vanuit de toepassing als vanuit de ontwikkeling ervan. Tot de doelgroep behoren onder meer:

  • Optisch en fotonica-ingenieurs
  • Laserapplicatiespecialisten en systeemintegrators
  • R&D-managers en onderzoekers in optica en fotonica
  • Productie- en procestechnici in materiaalbewerking
  • Inkopers van laser- en optische componenten
  • Technisch directeuren en productontwikkelaars
  • Kwaliteitsmanagers in precisieproductie
  • Wetenschappers en docenten in natuurkunde en optica

Branches

De bezoekers van Laser World of Photonics komen uit sectoren waar laser- en fotonicatechnologie een rol speelt in productie, meting of onderzoek:

  • Halfgeleiderindustrie en elektronica
  • Machinebouw en precisietechniek
  • Medische technologie
  • Automotive-industrie
  • Luchtvaart- en ruimtevaartindustrie
  • Telecommunicatie en glasvezeltechniek
  • Wetenschappelijk onderzoek en universiteiten
  • Meet- en sensortechniek

Gegevens

Locatie

Digitale Nieuwsbrief

SCHRIJF JE IN VOOR ONZE WEKELIJKSE NIEUWSBRIEVEN EN BLIJF OP DE HOOGTE VAN ALLE INDUSTRIËLE EN TECHNISCHE ONTWIKKELINGEN!

MAANDAG: EVENTS OVERZICHT
VRIJDAG: NIEUWS OVERZICHT

Door jouw inschrijving voor de nieuwsbrief, ga je akkoord met onze privacy voorwaarden.